Get Adobe Flash player

Akademia Małego Europejczyka w Szczecinie

Magdalena Kasznia - pomysłodawczyni, wicedyroktarka

Dobra edukacja, demokratyczne zasady zarządzania wszelkiego rodzaju systemami czy zespołami na różnych szczeblach, włączanie społeczeństw w proces współdecydowania o swoim bliższym czy dalszym otoczeniu, równe szanse kobiet i mężczyzn i przeciwdziałanie dyskryminacji - zawsze były dla mnie tematem nadrzędnym zarówno w aspekcie ekonomicznym jak i społecznym. 
Niezwykle bliska memu sercu jest również edukacja najmłodszych – zarówno ta rodzicielska jak i ta przeprowadzana przez żłobki i przedszkola. Jak dowodzi laureat ekonomicznej Nagrody Nobla James Heckmann, inwestycje w kapitał ludzki najmłodszych dają największy zwrot – są najbardziej opłacalne nie tylko dla samych dzieci, ale również dla społeczeństwa. W długim okresie przekładają się na wyższy poziom dobrobytu, lepsze zdrowie, niższe wskaźniki przestępczości. Od 10 lat prowadzę autorskie przedszkola Akademia Małego Europejczyka w Szczecinie i Kołobrzegu.
W Akademii nadaje kierunek, inspiruje do zmian i rozwoju.
 

 

Monika Jaroszyńska - dyrektorka

 

Swoją przygodę z nauczaniem dzieci zaczęłam jeszcze na studiach opiekując się dziećmi i pracując jako lektor języka angielskiego. Odkąd pamiętam zawsze chciałam łączyć organizację i pracę z ludźmi, z czasem spodobał mi się duet: marketing i edukacja. Zainteresowała mnie organizacja tego typu placówek. Praca dla dzieci i z dziećmi daje mi bardzo dużo satysfakcji, ponieważ nie ma chyba wspanialszej niematerialnej nagrody za pracę jak uśmiech i szczęście na twarzy dziecka. Ukończyłam Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Szczecińskim, Studia Podyplomowe z pedagogiki oraz Studia Podyplomowe z Organizacji i Zarządzania Oświatą oraz wiele kursów dotyczących nauczania i organizacji tego typu placówek m.in. kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli czynnych zawodowo, kurs pedagogiki Marii Montessori, kurs dotyczący żywienia zbiorowego.  Posiadam Certyfikat FCE.

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, więc inspirację do pracy mam również w domu. Największą frajdę w czasie wolnym sprawiają mi wycieczki rowerowe, wyjazdy i aktywne spędzanie czasu z moją rodziną. Uwielbiam podróże, taniec, pływanie, jazdę na rowerze i nartach. 

 

Agata Rutkiewicz - wicedyrektorka, nauczycielka

 

Swoją przygodę z pedagogiką rozpoczęłam w 2008 roku odbywając staż w Przedszkolu Miejskim w Lipianach.

W 2009 roku rozpoczęłam pracę w Akademii Małego Europejczyka  i  studia licencjackie w systemie zaocznym na Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. 

Połączenie pracy i szkoły pozwoliło mi zdobyć bardzo cenną wiedzę i utwierdzić mnie w przekonaniu, że robię to co lubię. 

Postanowiłam kontynuować edukację  w takim samym systemie. Rozpoczęłam również studia podyplomowe związane z pracą z dzieckiem zdolnym. 

Swoją wiedzę starałam się pogłębiać na różnych kursach, szkoleniach i konferencjach (między innymi: "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców", Szkolenie z diagnozy i obserwacji dziecka w przedszkolu, kurs z pedagogiki Marii Montessori,kurs z dziecięcej matematyki opracowany przez grupę edukacyjną Helen Doron, szkolenie jak radzić sobie z trudnymi i prowokacyjnymi zachowaniami uczniów, szkolenie multimedia w edukacji, znajomość psychologii rozwojowej dziecka, znajomość pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, konferencja naukowa "Wokół rozwoju dziecka", jak również kurs z czytania globalnego i terapii behawioralnej).

Obecnie jestem studentką czwartego roku studiów doktoranckich jak również nauczycielem kontraktowym ubiegającym się o stopień mianowania i mamą 2.5 letniej Lenki.

 

Aleksandra Nowicka - nauczycielka

 

 

Nasza "Ciocia Kreatywna" od zadań specjalnych  W Akademii od listopada 2015 r. Magister wczesnoszkolnej edukacji zintegrowanej i pedagogiki przedszkolnej. Szkolenie z zakresu: Metoda czytania globalnego (metoda Domana, całowyrazowa), animatora zabaw dziecięcych, terapii behawioralnej, konferencja: Dziecięca matematyka w przedszkolu, wykład: Psychoseksualny rozwój dziecka, warsztaty: Cztery pory roku- pedagogika zabawy w integrowaniu społeczności szkolnej i przedszkolnej, Polska współczesna książka dla dzieci. 

 

 

Copyright © 2017 Akademia Małego Europejczyka. All Rights Reserved.

facebook_page_plugin